Kordy, Rapíry

Filtrování

  • Price
    Kč -
  • Historické období
    0
    0
Kordy, Rapíry

Kord je chladná poboční bodná zbraň, která se vyvinula z pozdních typů bodných mečů. Číst více
V českém prostředí poprvé doložen počátkem 15.století.
Se svou štíhlou a dlouhou čepelí postupně vytlačoval mohutnější meče. Když už ruka byla chráněna železnou rukavicí, chránil ji koš ze železných úponků.
Kromě šlechtických kordů, které se postupně vyvíjejí v subtilnější soubojový rapír, probíhá souběžně vývoj kordu jako vojenské zbraně.
V 18. století ztrácejí i vojenské kordy své praktické uplatnění a stávají se doplňkem slavnostní uniformy (před rokem 1938 Finanční stráže, dnes u Hradní stráže (odznakem důstojnické, praporčické a posléze i úřednické hodnosti).
Kordy se dají rozdělit podle čepele na kordy s trojsečnou, dvojsečnou a jednosečnou čepelí.

Kordy a Rapíry  z našeho obchodu jsou převážně určené k historickému šermu (tupá čepel) nebo jako divadelní rekvizita ke kostýmu.
Lze na přání vyrobit i s ostrou čepelí nebo špičkou, ale v tomto případě se jedná o výrobek určený k sběratelským účelům. 
Jedná se o Český výrobek se značkou Agandaur

Použitý materiál:

ČSN 14260 – pružinová ocel,výborná pevnost a pružnost, obsahem uhlíku cca 0,6 %
ČSN 19312 – slitinová nástrojová ocel, výborná řezivost a odolnost proti opotřebení,obsah uhlíku cca 0,8 %
ČSN 19421 – slitinová nástrojová ocel, obsah uhlíku cca 1,1 % Číst méně

Zobrazit:
Tříděno podle:

Agandaur Rapír ALBIN

Rapír Albin s dřevěnou rukojetí zakončena ostrou špicí. V tomto provedení je vhodná ke sběratelským účelům. Lze vyrobit i v tupém provedení, poté může být použita k..

6 353 Kč Cena bez DPH: 5 250 Kč

Agandaur Rapír JOANNES

Replika švédského meče - rapír Joannes, patří do období 17.století. Záštita je zavařená mosazí. Rukojeť je opatřena omotávkou z točeného drátu. Prove..

6 413 Kč Cena bez DPH: 5 300 Kč

Agandaur Kord GEORG

Replika chladné zbraně - kord GEORG. Záštita je zavařená mosazí. Rukojeť je opatřena omotávkou z točeného drátu. Provedení čepele lze zvolit. V tupém provedení může b&ya..

7 260 Kč Cena bez DPH: 6 000 Kč

Agandaur Kord JOHANN

Replika chladné zbraně - kord Johann. Záštita je zavařená mosazí. Rukojeť je opatřena kvalitní koženou omotávkou s točeným drátem. Provedení čepele lze zvolit. V tupém p..

7 260 Kč Cena bez DPH: 6 000 Kč

Agandaur Kord MATHIAS

Replika chladné zbraně - kord Mathias s mušlí. Lehký tréninkový meč. Záštita je zavařená mosazí. Rukojeť je opatřena kvalitní koženou omotávkou s točeným dr..

6 655 Kč Cena bez DPH: 5 500 Kč

Agandaur Kord ADOLPH

Replika chladné zbraně - kord ADOLPH. Záštita je zavařená mosazí. Rukojeť je opatřena kvalitní koženou omotávkou. Provedení čepele lze zvolit. V tupém provedení může být..

7 865 Kč Cena bez DPH: 6 500 Kč

Agandaur Kord ARTHUR

Replika chladné zbraně - kord Arthur se zdobeným košem Záštita je zavařená mosazí. Rukojeť je opatřena omotávkou z točeného drátu. Provedení čepele lze zvolit. V tup&eac..

6 474 Kč Cena bez DPH: 5 350 Kč

Agandaur Kord VIII.

Leptaný kord z období renesance. Rukojeť je opatřena omotávkou z točeného drátu. Provedení čepele lze zvolit. V tupém provedení může být použita k historickému šermu. ​P..

15 730 Kč Cena bez DPH: 13 000 Kč