Tesáky, Falchiony a Falx

Filtrování

  • Price
    Kč -
  • Historické období
    0
    0
Tesáky, Falchiony a Falx

Tesák neboli lovecký tesák je zhruba 4 cm a široká cca 45 až 60 cm dlouhá jednosečná chladná zbraň Číst více, která se používala v myslivosti.
Jeho největší rozšíření bylo v 17. a 19. století.
Pravděpodobně se vyvinul z německého meče zvaného Hiebmesse, jednosečného nože používaného při lovu.
Tesák byl používán nejen myslivci, ve středověku ho používali také kupci ke své obraně a také byl často používán lapky a lupiči.
V dnešní době se používá lovecký tesák jen k ceremoniálním účelům (př. pasování na lovce).

Falx je latinský termín označující srp.
Současně se jednalo o dáckou jednoruční nebo obouruční zbraň a kosovitě zakřivenou čepelí naostřenou na vnitřní straně a s rukojetí stejně dlouhou nebo delší než čepel.
Ve své obouruční verzi činila svého uživatele zranitelného, jelikož mu neumožňovala chránit se štítem.
Tuto nevýhodu však kompenzovala vysoce ničivým účinkem, když jedním úderem bylo možné rozetnout protivníkův štít.
Thrácká obdoba této sečné zbraně se nazývala rhomphaia.

Tesáky, Falchiony a Falx z našeho obchodu jsou převážně určené k historickému šermu (tupá čepel).
Na přání lze vyrobit i s ostrou čepelí nebo špičkou, ale v tomto případě se jedná o výrobek určený k sběratelským nebo dekoračním účelům.
Jedná se o Český výrobek se značkou Agandaur.
Použitý materiál:
ČSN 14260 – pružinová ocel,výborná pevnost a pružnost, obsahem uhlíku cca 0,6 %
ČSN 19312 – slitinová nástrojová ocel, výborná řezivost a odolnost proti opotřebení,obsah uhlíku cca 0,8 %
ČSN 19421 – slitinová nástrojová ocel, obsah uhlíku cca 1,1 %
Číst méně

Zobrazit:
Tříděno podle:

Agandaur Falx APPIUS

Dácká obouruční zbraň - starý Řím Tento falx z našeho obchodu je vyroben v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém proveden&iac..

4 114 Kč Cena bez DPH: 3 400 Kč

Agandaur Falchion MUIR

Falchion MUIR byl vyroben na základě nálezu čepele a záštity ze skotských Hebrid Tento falchion z našeho obchodu je vyroben v tupém provedení, může být tedy použitý k historick&ea..

5 445 Kč Cena bez DPH: 4 500 Kč

Agandaur Tesák GERUS

Tento tesák z našeho obchodu je typický pro 16. - 17. století. Jedná se o repliku zbraně dle vzoru tesáku z brického námořnického muzea v Greenwich, v Londýně. V ostrém pr..

7 986 Kč Cena bez DPH: 6 600 Kč

Agandaur Falchion VERNON

Falchion VERNON - období středověku. Tento falchion z našeho obchodu je vyroben v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém provedení je určen k sběra..

4 114 Kč Cena bez DPH: 3 400 Kč

Agandaur Falchion GIDEON

Falchion GIDEON - období středověku. Tento falchion z našeho obchodu je vyroben v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém provedení je určen k sběra..

4 114 Kč Cena bez DPH: 3 400 Kč

Agandaur Falchion BURNET

Falchion BURNET - záštita typu S Tento falchion z našeho obchodu je vyroben v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém provedení je určen k sb..

3 388 Kč Cena bez DPH: 2 800 Kč

Agandaur Tesák bojový DARRICK

Tesák nebo také dlouhý bojový nůž DARRICK je replikou zbraně ze 16. století, koryto řeky Shannon, Irsko. Tento tesák z našeho obchodu je vyroben v tupém provedení, může být tedy p..

3 267 Kč Cena bez DPH: 2 700 Kč

Agandaur Falchion THALES

Falchion THALES - obouruční falchion. Tento falchion z našeho obchodu je vyroben v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém provedení je určen k sběr..

4 356 Kč Cena bez DPH: 3 600 Kč

Agandaur Falchion RALPH

Falchion RALPH - záštita typu S, rukojeť paroh Tento falchion z našeho obchodu je vyroben v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém provedení..

3 872 Kč Cena bez DPH: 3 200 Kč

Agandaur Falchion THEAS

Falchion THEAS - na rukojeti kvalitní kožená omotávka Tento falchion z našeho obchodu je vyroben v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém pr..

3 872 Kč Cena bez DPH: 3 200 Kč

Agandaur Falchion GARETH

Falchion GARETH - období středověku. Tento replika z našeho obchodu je vyrobena v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu - fullkontaktní. V ostrém proveden&i..

3 872 Kč Cena bez DPH: 3 200 Kč

Agandaur Falchion JONES

Falchion JONES - jezdecký meč Tento replika z našeho obchodu je vyrobena v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém provedení je určen k sběratelsk&y..

5 324 Kč Cena bez DPH: 4 400 Kč

Agandaur Falchion PETHUEL

Falchion PETHUEL - replika je vyrobena v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém provedení je určen k sběratelským účelům nebo jako divadelní ..

4 114 Kč Cena bez DPH: 3 400 Kč

Agandaur Falchion THORPE

Falchion THORPE - období středověku - replika slavného šermířského tesáku zvaného "Thorpe Falchion". Originál byl objeven v roce 1833 v usazeninách řeky Yare poblíž Thor..

4 090 Kč Cena bez DPH: 3 380 Kč

Agandaur Tesák ZACHARIAH

Tesák ZACHARIAH - replika je vyrobena v tupém provedení, může být tedy použitý k historickému šermu. V ostrém provedení je určen k sběratelským účelům nebo jako divadeln&ia..

4 296 Kč Cena bez DPH: 3 550 Kč

Agandaur Falchion XVI.

Falchion z období Gotiky.Možnost výběru provedení čepele - ostrá/tupá.Jako tupý lze použít k historickému šermu.Pouzdro na dotaz - uveďte do poznámky.Český v..

4 598 Kč Cena bez DPH: 3 800 Kč